Adıyaman'da Paskalya Bayramı kutlandı

KAHTA'DA BUGÜN-Adıyaman'da Hz. İsa'nın yeniden dirilişi olan Paskalya Bayramı Mor Petrus Mor Pavlus Kilisesi'nde koronavirüs önlemleriyle kutlandı.

Adıyaman'da Paskalya Bayramı kutlandı

Adıyaman'da yaşayan Süryaniler, Paskal Bayramı'nı Mor Petrus Mor Pavlus Kilisesi'nde düzenledikleri ayinle kutladı. 

Paskalya Bayramı nedeniyle koronavirüs önlemleri kapsamında Mor Petrus Mor Pavlus Kilisesi bahçesinde kahvaltı etkinliği düzenlendi. Bayram kutlaması kapsamında gelenek gereği katılımcılar birbirleriyle yumurta tokuşturdu.

                      

Metropolit Melki Ürek tarafından yönetilen ayinde birlik ve beraberlik mesajları verildi,İncil’den bölümle okundu,ilahiler seslendirildi ve mum yakarak koronavirüsün bitmesi için duada bulunuldu.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar,Baskalya Bayramı dolayısıyla Süryani Kadim Kilisesi Mor Petrus Mor Pavlus Kilisesini ziyaret etti.

Metropoliti Melki Ürek tarafından karşılanan Vali Çuhadar,farklı din ve inançlara mensup vatandaşların yüzyıllardır din, dil, ırk, ayırımı yapmadan birlik, beraberlik, barış ve hoşgörü içerisinde yaşadığı huzur ve hoşgörü kenti Adıyaman’da Süryani vatandaşların Paskalya Bayramlarını kutladı.

Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ve Adıyaman'daki siyasi parti temsilcileri de Mor Petrus Mor Pavlus Kilisesi ziyaret gerçekleştirerek Süryani vatandaşların Paskalya Bayramını kutladılar.

Kahta'da Bugün Haber olarak Süryani dostlarımızın Paskalya Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutlar, huzurun, barışın, hoşgörünün egemen olduğu nice bayramlar dileriz.