Aydın: Çiftçimizin emeği kırmızı çizgimizdir

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın,"Çelikhan Bulam Ovası dün de, bugün de, yarın da en başında söz verdiğimiz gibi tütün ve tütün eken çiftçimiz Adıyaman'ımızın göz bebeğidir. Çiftçimizin emeği kırmızı çizgimizdir"dedi.

Aydın: Çiftçimizin emeği kırmızı çizgimizdir

Hafta sonu Gölbaşı ve Çelikhan ilçelerinde çeşitli etkinliklere katılan Ahmet Aydın, Çelikhan yüzen adaların bulunduğu Çat Gölü kıyısında basın mensuplarına gezi ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Besni-Gölbaşı içme suyu isale hattı inşaatı çalışmalarını yerinde incelediklerini ifade eden Aydın, şunları dile getirdi:

“Altyapıdan üstyapıya durmadan yola devam ediyoruz. Çetintepe Barajı inşaat alanında bölge milletvekilleri, bürokratları ve vatandaşlarımız eşliğinde geniş kapsamlı bir katılımla incelemelerde bulunduk. Verimli bir sulama ve bereketli bir tarım bölgemizin vazgeçilmezidir. Ülkemiz ve bölgemiz için ehemmiyet arz eden ve yaklaşık 6,5 milyar TL’ye mal olacak ve 550 bin dekarın üzerinde alan sulanacak olan Çetintepe Barajındayız. Bunun 220 bin dekarlık alanı Adıyaman’da Keysun ve Kızılin Ovalarını sulayacak. Bu ülke hepimizin. Bizler en güzel hizmeti vatandaşlarımıza nasıl kavuştururuz un hesabını yapıyoruz. Çetintepe İnşallah bu sene barajın dolgu alanı ve sulama kanalı bitiyor. İnşallah önümüzdeki yıl bu barajın su tuttuğunu hep birlikte göreceğiz. Bu proje tamamlandığından Besni Keysun ve Kızılin Ovası ile Araban ve Yavuzeli Ovası suya kavuşacak ova hayat bulacaktır.

“Çiftçimizin emeği kırmızı çizgimizdir”

Çelikhan Bulam Ovası dün de, bugün de, yarın da en başında söz verdiğimiz gibi tütün ve tütün eken çiftçimiz Adıyaman’ımızın gözbebeğidir. Çiftçimizin emeği kırmızı çizgimizdir. Çelikhan, yüzen adalar kartpostal gibi manzarası ve doğal güzelliğiyle mutlaka görülmesi gereken bir incimiz.”

Koordinasyon toplantısı

Çelikhan, Sincik ve Gerger ilçelerinin talep ve ihtiyaçlarını karşılanması için üç ilçeye de pozitif ayrımcılık yaptıklarını dile getiren AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “Çelikhan’ın ihtiyaç ve taleplerini öncelik sırasına göre tasnif edip, bir planlama dâhilinde bu ihtiyaçları karşılamak için her türlü gayreti sarf edeceğiz. Bugüne kadar Çelikhan ilçemize eğitim ve sağlık başta olmak üzere her alanda çok güzel eserler kazandırdık. Yeni yatırım ve projeler ile yeni eserler Çelikhan’a kazandırmak için bundan sonra da aynı azimle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çelikhan ilçemiz her türlü hizmetin en iyisini hak ediyor.” dedi.

Çat Barajı kıyısında Özel idareye ait sosyal tesiste öğle yemeği yiyen heyet, baraj manzarasıyla beraber bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.PHA