Badem üreticisi fiyatı bekliyor

Türkiye'nin önemli badem merkezi Kahta'daki badem üreticileri, badem fiyatının bir an önce yetkililer tarafından açıklanmasını istiyor.

Badem üreticisi fiyatı bekliyor

Türkiye’nin önemli badem merkezi Kahta’da,badem hasadı devam ediyor.

Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı,Kahta İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zülkif Orak, Kahta Badem Birliği Başkanı Mehmet Sena Yıldrım,badem hasadı yapılan alanları ziyarette bulundular.

Ziyaretin ardından açıklmada bulunan Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, badem üreticileri görüşmelerinde,Türkiye badem piyasasında fiyat belirleme noktasında bütün badem üreticilerinin gözü ve kulağının Tarım bakanlığı ve Tarım Kredi Kooperatifi genel müdürlüğünün vereceği müjdeli haberde olduğunu belirterek,üreticilerın badem fiyatının bir an önce yetkililer tarafından açıklanmasını istediklerini ifade etti.

Üretcilerinin badem fiyatının belirlenmesinde tarımsal girdi fiyatlarındaki yüksek artışların göz önünde bulundurularak belirlenmesini istediklerini belirten Başkan Turanlı,"Tarım girdi fiyatları gübre başta olmak üzere ilaç ve mazot  geçen yıla oranla yüzde yüz artmıştır. Badem üreticisi olarak Bu girdi fiyat artışları göz önünde bulundurularak bu yılki badem randıman fiyatı 55 kuruş olarak beklemekteyiz" dedi.KAHTADA BUGÜN