Başkan Turanlı,Sanatçılarımıza Her Türlü Desteği Vermeye Hazırız

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı,Kahta Cendere Köprüsünde çekimleri devam eden, Usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmenliğini yaptığı ‘Kuru Otlar Üstüne’ film setini ziyaret etti.

Başkan Turanlı,Sanatçılarımıza Her Türlü Desteği Vermeye Hazırız

Kahta'da Usta sinemacı Akın Aksu ve Ebru Ceylan ile birlikte kaleme aldığı filmin başrollerinde Deniz Celiloğlu ve Merve Dizdar yer aldığı Usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmenliğini yaptığı öğretmenin yaşamını konu edinen ‘Kuru Otlar Üstüne’adlı filminin çekimleri devam ediyor.

Beraberinde Ceylan ve ekibinin kaldığı Commagene Hotel sahibi İrfan Çetinkaya ile birlikte çekimlerin devam ettiği Cendere Köprüsünde ünlü yönetmen Ceylan ve oyuncu kadrosuna ziyaret eden Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı,film ekibine tatlı ikramında bulunarak kısa süre sohbet etti.

Kahta Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya her zaman destek verdiklerini belirterek filmin ilçenin tanıtımına büyük katkısı olacağını söyleyerek usta yönetmen Ceylan'a teşekkür etti.

Ziyaretinin ardından değerlendirmede bulunan Kahta Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya her zaman destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini belirten Başkan Turanlı,"İlçemizin tarihi ve turistik yerlerinde çekimleri devam eden ‘’Kuru Otlar Üstüne’’ filmin ekiplerini cendere köprüsünde ziyaret ettik.

İlçemizin tarihi ve turistik yerlerin tanıtımına katkı sağlayacak olan filmin yönetmenliğini yapan dünyaca ünlü Sn.Nuri Bilge Ceylan ve ekibine teşekkür ediyorum. Rabbim kolaylıklar versin.Kahta Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde ilçemizin tanıtımıma katkı sunacak benzer organizasyonlara destek vermeye hazırız "dedi.

Ziyaret için Başkan Turanlı'ya teşekkür eden yönetmen Nuri Bilge Ceylan, Çekimlere Erzurum-Karayazı ilçesinde başladıklarını,Kahta çekimlerinin filmin son seti olduğunu belirterek,"Adıyaman her yönüyle sinemaya çok destek oluyor.Adıyaman sinemayı,sanatı ve sanatçıyı çok seven bir şehir. Hiçbir zorlukla karşılaşmadık" diye konuştu.-KAHTADA BUGÜN