CHP'li Celayer:AKP Bitmiştir,ilk seçimde sandığa gömeceğiz

CHP Kahta İlçe Başkanı Mustafa Celayer,"AKP bitmiştir. Seçim bu bitişin sandıkta tescillenmesi olacaktır. Bir an önce sandığın gelmesini bekliyoruz. Bu aciz, beceriksiz, komisyoncu anlayışı ilk seçimde sandığa gömeceğiz"dedi.

CHP'li Celayer:AKP Bitmiştir,ilk seçimde sandığa gömeceğiz

CHP Kahta İlçe Başkanı Mustafa Celayer,yapmış olduğu yazılı açıklmada,kısa süre önce Kahta'ya bağlı köylerde ziyaret gerçekleştiren AK Parti Milletvekili Ahmet Aydın'ın İlçe Kaymakamını yanına alarak köy köy dolaşmasını ve ziyaret ettikleri köylerde camilerde siyasi propaganda yapmasına sert tepki gösterdi.

Açıklamasında Kahta Kaymakamına,"Siyasete çok meraklıysanız istifa edip siyaset yapın" diyen Celayer,camilerin siyaset aracı olarak kullanılmaması için de il müftüsüne çağrıda bulundu.

AKP'nin köy ziyaretlerinin baskın bir erken seçimin işareti olduğunu belirten Celayer,halkın dört gözle sandığı beklediğini,yapılacak ilk seçimde halkın AKP'yi sandığa gömeceğini söyledi.

Başkan Celayer açıklmasında, şunları ifade etti;

"Son günlerde  Adıyaman Milletvekili Sayın Ahmet Aydın, AKP ilçe Başkanı, il genel meclisi üyeleri ve Kahta Kaymakamı Sayın Abdil Koç ilçemizin köylerini birlikte ziyaret etmeye başladılar. Bu ziyaretler üç açıdan AKP tabanı dışında genel kamuoyunu da ilgilendirmektedir.

1-O ziyaretlerde Kahta Kaymakamının ne işi var? Sayın Kaymakam, devletin mi, AKP’nin mi kaymakamısınız? Sosyal medyada AKP flamalarıyla karşılanan siyasilerin görüntüleri, ziyaretlerin içeriği hakkında bizlere fikir veriyor. Köylülerle görüşüyoruz. Yapılan bu ziyaretler yaklaşan seçim nedeniyle propaganda gezileri. 

"İstifa eder siyaset yaparsınız"

Sizin siyasilerle köyleri gezmeniz devlet adamlığı ciddiyetiyle bağdaşmaz. Maaşınızı sadece AKP lilerin verdiği vergilerden almıyorsunuz. Her dünya görüşünden insanın verdiği vergilerden alıyorsunuz. Siyaset yapmaya çok meraklıysanız, istifa eder siyaset yaparsınız. Bu görüntülerden sonra tarafsız olduğunuzu iddia edebilir misiniz? Ya da vatandaşın gözüne tarafsız olduğunuz algısının varlığından söz edebilir misiniz?

Biz mevcut iktidarın sizi bu işlere zorladığını ve hakkınızda hiçbir soruşturma açmayacağını biliyoruz. Bu açıklamayı sizi uyarmak ve tarihe not düşmek için yapıyoruz.

"Partinizi ve ülkeyi bitirdiniz bari devlete dokunmayın"

2- Sayın Ahmet Aydın  kendisinin ve partisinin itibar kaybını yanına ilçe kaymakamını alarak gidermeye çalışıyor. Vatandaşımız devlet ile AKP’nin aynı şey olmadığının farkında. Partinizi ve ülkeyi bitirdiniz bari devlete dokunmayın. Yanınıza kimi alırsanız alın vatandaş, pandemi sürecinde maske dağıtamadığınızı, saraya 13 uçak alırken, ülke cayır cayır yanarken yangın söndürme uçağı alamadığınızı, Kahta çayında bir patronu zengin etmek için ölüme terk edilen tonlarca yavru balığı, ABD’nin ileri karakolu durumuna sokularak Suriyelilerden sonra kim olduğu belli olmayan Afganların geçişiyle kevgire dönen sınır güvenliğini unutmayacak. Pandemi sürecinde köylü, esnaf aç bırakılırken, kirasını ödeyemezken 5 ayrıcalıklı müteahhide ödenen zorunlu geçiş ücretlerini de unutmayacak. O ziyaret ettiğiniz köylüler, traktörleri, tarlaları icrada satılırken ziraat bankasının Demirören’e TV kanalı alması için 750 milyon dolar kredi verdiğini de unutmayacak. Demirören’i icraya vermeyen kamu bankaları, Tarım kredi kooperatifleri vatandaşın yakasını bırakmıyor.

"Elinizi dinimizden ve dini kurumlarımızdan çekin"

3-Elhamdülillah bizler de müslümanız. Büyüklerimizden, gerçek devlet adamlarından ve din alimlerinden öğrendiğimiz bir şey var. O da camiye ve kışlaya siyasetin sokulamayacağıdır. Camilerde siyaset yapmayın. Elinizi dinimizden ve dini kurumlarımızdan çekin. Sayın il müftüsü de bu konuda cami görevlilerini uyarmalı ve ibadet dışında camilerin bu amaçla kullanılmasına izin vermemelidir.

"AKP bitmiştir"

20 yıldır tek başına iktidar olanlar, bugüne kadar şehirlerde olan hizmetleri köylere götürememiş de bundan sonra mı götürecek? Önce ekonomiyi düzeltin, işsizliği, hayat pahalılığını, yoksulluğu bitirin, sonra köylere parke taş döşersiniz. AKP bitmiştir. Seçim bu bitişin sandıkta tescillenmesi olacaktır. Bir an önce sandığın gelmesini bekliyoruz. Bu aciz, beceriksiz, komisyoncu anlayışı ilk seçimde sandığa gömeceğiz"diye konuştu-KAHTADA BUGÜN