CHP’li Tutdere: İnsanlarımız Sandığı bekliyor

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere,”İnsanlarımız AK Parti’nin ülkeyi kötü yönetmeye başladığının farkında. İnsanlarımız bu kötü gidişattan kurtulmak için sandığı bekliyor"dedi.

CHP’li Tutdere: İnsanlarımız Sandığı bekliyor

Yaklaşık bir haftadan beri Kâhta’da ziyaretler gerçekleştiren TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere,Kahta ziyaretini haber sitemize değerlendirdi.

Ülke genelinde olduğu Kâhta’da da esnafın çok büyük sıkıntılar içerisinde olduğuna dikkat çeken Tutdere, kepenk kapatma noktasına gelen esnafın BAĞKUR primi yatıramadığı için sağlık hizmetinden yararlanamadığını, aşırı yem ve gübre fiyatları nedeniyle çiftçinin üretemez duruma geldiğini söyledi.

İnsanların AK Parti’nin ülkeyi kötü yönetmeye başladığının farkında olduğunu söyleyen Tutdere, vatandaşın bu kötü gidişattan kurtulmak için sandığı beklediğini belirterek “Türkiye’de olduğu gibi Adıyaman’da, Kâhta’da ve tüm ilçelerimizde bir taban hareketi var. İnsanlarımız artık bir iktidar değişikliğine hazırlanıyor ”dedi.

CHP Milletvekili Tutdere, Kâhta ziyaretine ilişkin Haber Sitemize şu açıklamalarda bulundu;

"Kâhta’nın bir röntgenini çektik"

"İlçe Başkanımız ve yöneticilerimizle beraber Kâhta’da bir haftaya yakın süredir özellikle esnaflarımızı gezmek suretiyle bir saha çalışması yapıyoruz. Bu zaman zarfında Kâhta’nın her cadde ve sokağına girdik. Sivil toplum örgütlerinin bir kısmını ziyaret ettik. Basını ziyaret ettik. Bu çalışmalarımızla Kâhta’nın bir röntgenini çektik. Bu ziyaretlerimizde esnafımızın ciddi bir mağduriyet yaşadığını tanık olduk. Bugün en son marangozlar sitesini gezdik. Orada aynı sorunla karşılaştık. Kısacası tüm esnaflarımız hayat pahalılığından, hızla değişen fiyatlardan mustaripleri ve yüksek zamlar artık esnafı kepenk kapatacak hale getirmiş. Esnaflar BAĞKUR borçlarını ödeyemediklerini, doktora gidemediklerini, çocuklarını tedavi ettirmediklerini söylediler. Ham madde fiyatlarındaki artıştan dolayı fiyat değişikliklerini vatandaşa izah etmekte güçlük çektiklerini ifade ettiler.

"Kâhta’da gördüğümüz fotoğraf Türkiye fotoğrafı"

Bu sorun her alanda devam ediyor. Ülke genelinde her geçen gün derinleşen bir yoksulluk söz konusu. Geçtiğimiz günlerde hayvancılık sorunları ile ilgili Kâhta’dan hükümete bir çağrı yaptık. Artan gübre fiyatlarından dolayı çiftçi bu yıl tarlasını ekemeyeceğini söylüyor. Geçtiğimiz günlerde Besni ilçemizde de bunu gördük, diğer ilçelerimizde de gördük. Aslında Kâhta’da gördüğümüz fotoğraf Türkiye fotoğrafı.

"İktidar insanlarımızın bu mağduriyetini görmüyor"

Maalesef AK Parti iktidarının kötü ekonomi yönetimi ülkeyi Perihan hale getirdi. İnsanlarımız artık açlıkla karşı karşıya kalmış durumda. Türkiye’de ciddi bir siyasi kriz var. İktidar insanlarımızın bu mağduriyetini görmüyor. Bu konular Genel Başkanımız tarafından defalarca meclis gündemine getirilmesine rağmen iktidar hala sağırlara oynuyor.

"İnsanlarımız bu kötü gidişattan kurtulmak istiyor"

Türkiye’de olduğu gibi Adıyaman’da, Kâhta’da ve tüm ilçelerimizde bir taban hareketi var. İnsanlarımız artık bir iktidar değişikliğine hazırlanıyor. İnsanlarımız artık siyasi partiler arasında çok fazlada ayrım yapmıyor. İnsanlarımız AK Parti’nin ülkeyi kötü yönetmeye başladığının farkında. Bu kötü gidişattan kurtulmak istiyor. Sandığı bekliyoruz diyorlar. Bu ziyaretlerimizde bunu net bir şekilde gördük.

"Vermiş olduğumuz hak mücadelesi halkımızda çok büyük bir karşılık yarattı"

Bizde Cumhuriyet Halk Partisi olarak Adıyaman milletvekili olarak bu zor süreçte halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi 1 Ekim’de meclis açıldığında aynı kararlılıkla sorunların üzerine gideceğiz Adıyaman’ımızı Kâhta’mızı hak ettiği yere getireceğiz. Meclis bundan önceki süreçte yapmış olduğumuz çalışmaların, vermiş olduğumuz hak mücadelesi halkımızda çok büyük bir karşılık yarattı. Halkımızın bize karşı büyük bir sevgi ve muhabbetini saha çalışmalarımızda gördük. Bu durum bizi ziyadesiyle memnun etti. Halkımızdan almış bu destek ve dua ile daha çok çalışacağız.

"Halkımızı bu süreçten kurtaracağız"

Biz sorumluğumuzun farkındayız. Türkiye’nin umudu, Adıyaman’ın umudu Cumhuriyet Halk Partisi liderliğindeki muhalefet inşallah önümüzdeki süreçte hukuk eksenli, hak eksenli, demokrasi eksenli bir iktidarı mutlaka inşa edecektir, halkımızda bu konuda bizi yetki verecektir. Yetki aldığımızda bu sorunları bir bir çözeceğiz ve halkımızı bu süreçten kurtaracağız ”dedi.-KAHTADA BUGÜN