Düğünlerde yükselen silah seslerine kim dur diyecek!

Kahta'da yapılan düğün merasimlerinde kullanılan silahlar vatandaşların tepkisine neden olmaya başladı.

Düğünlerde yükselen silah seslerine kim dur diyecek!

Son zamanlarda artan düğünlerde silah seslerinin yükselmesi vatandaşları rahatsız etmeye başladı. Etkin önlem alınmayınca da bu sesler daha çok yükselmeye başladı.

Pandemi hastalığı süresince düğünlere yasaklamalar getirildi. Vakaların düşmesiyle birlikte 1 Temmuz tarihinden itibaren kısıtlamalar kaldırıldı. Uzun süredir düğün için bekleyen aileler düğünleri yapmaya başladı. Ancak düğünlerle birlikte magandaların kangren hastalığı olan silah sıkma olayları da arttı.

Kahta'nın ister şehir merkezinde ister uzak mahallelerinde yapılan her düğünde silah sesleri yükselmeye başladı. Etkin ve caydırıcı tedbirler olmayınca aşırı derecede sıkılan silahlar da can yakmaya başladı.

En son Besni ilçesinde düğünde havaya rast gele ateş eden magandanın namlusundan çıkan kurşun 5 yaşındaki çocuğa isabet etti.Ayağından vurularak yaralanan çocuk, olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından Besni Devlet Hastanesine kaldırıldığı ve tedavsinin devam ettiği öğrenilirken,olayın ardından aileler arasında çıkan kavgada ise bir kadın daha silahla yaralandığı belirtildi.

İlçemizde de yaz aylarında düğünlerin başlamasıyla birlikte, son zamanlarda yapılan düğünlerde silah kullanımındaki artış vatandaşların tepkisine neden olmaya başladı.

Yetklilere çağrıda bulunan  vatandaşlar, olası bir facianın yaşanmması için düğünlerde silahla rastgele havaya ateş açılmasının yasaklanmasını istedi.-KAHTADA BUGÜN