Elektriği kesilen çiftçiler zor durumda

Borçlarından dolayı elektriği kesildiği için tarlasını sulayamayan Kâhta’ya bağlı Dikenli (Görni) köyü çiftçileri perişan oldu.

Elektriği kesilen çiftçiler zor durumda

Ekonomik olarak geçen zor dönemde borçtan elektriği kesilen çiftçiler isyan etti. Bir tarafta Koronavirüs bir taraftan girdi maliyetlerinin yüksekliği ve diğer taraftan da kuraklık endişesinden dolayı zor günler geçirdiklerini belirten çiftçiler yetkililerden yardım istiyor.

Dün Jandarma eşliğinde sulama enerji hattı kesilen Kâhta ilçesine 70 kilometre mesafede yer alan Dikenli (Görni) köyündeki çiftçileri Kâhta Ziraat Odası Tarım Danışmanları ziyaret ederek yaşanan sorunları yerinde gördü.

Köy muhtarı Ramazan Kaya ve çiftçilerle görüşen tarım danışmaları, yetkililerin bir an önce çiftçilerin mağduriyetinin göz önünde bulundurup gereken çalışmanın yapılmasını istedi.

Konu ile ilgili Kâhta Ziraat Odasında yapılan açıklamada;

“Bugün Tarım Danışmanlarımız Dikenli Köyünde köy muhtarı Sayın Ramazan Kaya'yı ziyarette bulundular. Yapılan ziyarette köy muhtarı dünden beri elektriklerin kesildiği ve ekilen ürünlerin sulama vakti geldiğini, elektriğin bir an önce bırakılması gerektiğini aksi takdirde tüm çiftçilerimizin emekleri boşa gideceğini dile getirdi.  Yetkililerin bir an önce çiftçilerimizin bu mağduriyeti göz önünde bulundurup gereken çalışmanın yapılmasını istiyoruz ”şeklinde ifade edildi.-KAHTADA BUGÜN