Engin Akel,şahsı ve ailesiyle ilgili sosyal medyada dolaşan iddialara cevap verdi

AK Parti Kahta Eski İlçe Başkanı,AK Parti Kahta 2019 Belediye Başkan Adayı Eczacı Engin Akel, adına yaptığı açıklamada, şahsı ve ailesi hakkında sosyal medyada dillendirilen iddialara cevap verdi. Akel,"Komplocular, itibar suikastçıları ve haysiyet cellatlarından yargı yoluyla hesap soracağımızdan hiç kimsenin endişesi olmasın"dedi.

Engin Akel,şahsı ve ailesiyle ilgili sosyal medyada dolaşan iddialara cevap verdi

AK Parti Kahta Eski İlçe Başkanı,AK Parti Kahta 2019 Belediye Başkan Adayı Eczacı Engin Akel,şahsı ve ailesi hakkında sosyal medyada dolaşan iddialara bir basın açıklaması ile cevap verdi.

Avukatı ve aile bireylerinin de hazır bulunduğu basın toplantısında,son günlerde sosyal medya üzerinden şahsına ve ailesine yönelik itibar suikasti yapmaya çalışanlarla yargı önüne hesaplaşacağını belirten Akel, "Şahsım ve ailemize yönelik karalama kampanyası yürüten ve adımızı ve aidiyetimizi lekelemeye çalışan Recep Toprak isimli, Eminağa lakaplı şahıslar ve arkadaşları ile bu işin önünde ve arkasında yer alan komplocular, itibar suikastçıları ve haysiyet cellatlarından yargı yoluyla hesap soracağımızdan hiç kimsenin endişesi olmasın."dedi.

Olayın basit bir dolandırıcılık hikâyesinden ziyade organize ve planlı bir şekilde kurgulanmış siyaseten bir linç operasyonu olduğu düşündüklerini vugu yapan  Akel,baın açıklmasında şunları ifade etti;

"Son zamanlarda bazı sosyal medya mecralarında, Şanlıurfa ilinde ikamet eden Recep Toprak isimli ve ortağı Eminağa lakaplı şahıslar Hasari oğlu Serkan Akel tarafından dolandırıldıkları iddiasıyla videolar çekip yayınlamaktadırlar. Bu kişilerin paylaştıkları videolarda Serkan Akel isimli şahsın bizim akrabamız olduğu şeklinde lanse edilerek aleyhimize iftiralar atılmakta, hakaretlerde ve tehditlerde bulunulmaktadır.

"Ailemizde Serkan ve Hasari isminde kimse yoktur"

Öncelikle şunun altını önemle çizerek belirtmek isterim ki; Serkan Akel ve babası Hasari Akel isimli şahsılar benim ve ailemden hiçbir ferdimizin akrabası değildir. Herkes çok iyi bilir ki, bizler Kâhta ilçesi, Akıncılar (Tokaris) Beldesi nüfusuna kayıtlıyız. Araştırmalarımızdan anladığımız kadarıyla Serkan Akel ve babası Hasari Akel ise Kahta ilçesi dağ köylerimizden Doluca (Kefirme) köyü nüfusuna kayıtlıdırlar ve bizim ailemiz ile uzaktan-yakından hiçbir alakaları yoktur.

Ailemizde Serkan ne de Hasari isminde kimse mevcut olmadığı gibi araba alım satımı ve rent a car işi yapan bir akrabamız da yoktur. Paylaşılan söz konusu videolarda Serkan Akel isimli şahsın babasının Kâhta’da Ak Parti’de il/içe encümeni olduğu ifade edilmektedir. Bu ifade de külliyen yalandır çünkü AK Parti’mizde soyadı “Akel” olan hiçbir il veya ilçe encümeni yoktur. 

Şahıslar çektikleri videolarda özellikle Adıyaman, Kâhta, Akel Ailesi ve Akparti gibi unsurların üstüne basa basa defalarca profesyonelce vurgu yaparak Adıyaman’ımızın ve Kâhta’mızın adını lekelemeye çalışmaktadırlar.

Ayrıca; bu şahıslar  mensubu olmaktan büyük bir onur duyduğum AK Parti’mizin de adını kötülemek, karalamak, adına leke sürmek ve kişilik haklarıma saldırarak küçük düşürmek ve de oluşturdukları algı operasyonları, yalan ve dolanlar ile Akel Ailemizin Adıyaman genelindeki siyasi ağırlığına zarar vermeye çalışmaktadırlar.

"Olay organize ve planlı bir şekilde kurgulanmış siyaseten bir linç operasyonu"

Sonuç olarak yapmış olduğumuz araştırmalarda bu paylaşımları yapan şahısların tamamen masumane olmadığı, olayın basit bir dolandırıcılık hikâyesinden ziyade organize ve planlı bir şekilde kurgulanmış siyaseten bir linç operasyonu olduğu anlaşılmaktadır. Şayet iddiaları doğru ise Urfalı Recep Toprak ve Eminağa mahlaslı şahısların yapması gereken şey ellerindeki tüm bilgi ve belgeler ile yargıya başvurmak olmalıydı.

Bu paylaşımların arkasında şahsımı ve ailemi siyaseten, ekonomik olarak ve manen karalamak isteyen bazı karanlık mihrakların, komplocuların olduğu anlaşılmaktadır. Bu videoları çekenler, paylaşımları yapanlar, yayanlar ile bu işin önünde ve arkasında yer alan ağa babaları hakkında yasal haklarımızı kullanmak üzere avukatlarımıza yetki vermiş bulunuyoruz. 

Hatta Recep Toprak isimli ve Eminağa lakaplı şahısların Şanlıurfa’mızın tanınmış ve önemli ailelerinden bazı isimleri devreye koyarak aracı olmasını istedikleri kişiler ile telefonda görüştük. Kendilerini söz konusu kişiler ile birlikte Kâhta’mıza davet ederek meselenin ne olduğunu ve olayı birinci ağızdan dinlemeye ve varsa yapabileceğimiz bir yardım veya katkı sunmaya hazır olduğumuzu ifade ettik. Hatta bu kapsamda buluşma gününü dahi belirlemiş ve bunun üzerine mutabakata varmış olmamıza rağmen aradan geçen 10 günlük süre zarfında ne gelen, ne de giden olmuştur.

"Zamanlamayı manidar buluyoruz"

Aracılık etmek isteyen kişilere videolarda bahsi geçen  Serkan Akel ve babası Hasari Akel ile en ufak bir yakınlığımız, uzaktan ve yakından bir akrabalık bağımızın ve de alakamızın olmadığını belirtmiş olmamıza,  Recep Toprak isimli ve Eminağa lakaplı şahısların da bunu çok iyi bilmelerine rağmen hala ısrarla sosyal medyada videolar çekip şahsım, ailem ve mensubu olduğum Ak Parti’miz aleyhinde yayın yapmaları ve takipçilerinden de benzer videolar çekip paylaşmasını talep etmeleri, bunların iyi niyet taşımadıklarını bizlere göstermiştir. Seçimlerin yaklaşmasıyla beraber böylesine çirkin saldırıların başlatılmasını zamanlama olarak çok manidar buluyoruz.

"Şahıslar hakkında Kahta Cumhuriyet Başsavcılığımıza suç duyurusunda bulunduk"

Sonuç olarak, şahsım ve ailemize yönelik karalama kampanyası yürüten ve adımızı ve aidiyetimizi lekelemeye çalışan Recep Toprak isimli, Eminağa lakaplı şahıslar ve arkadaşları ile bu işin önünde ve arkasında yer alan komplocular, itibar suikastçıları ve haysiyet cellatlarından yargı yoluyla hesap soracağımızdan hiç kimsenin endişesi olmasın. Avukatlarımız aracılığı ile söz konusu şahıslar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımıza suç duyurusunda bulunduk ve sürecin takipçisi olacağımızı da kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz."diye konuştu.-KAHTADA BUGÜN