FETÖ'nün dershanesi Kahta02spor'a tahsis edildi

Kahta'da FETÖ ile irtibatının tespit edilmesinin ardından kapatılan ve OHAL kapsamında hazineye geçen dershane ve yurt binası Kahta02spor'a tahsisi edildi.

FETÖ'nün dershanesi Kahta02spor'a tahsis edildi

Kahta'da FETÖ ile irtibatının tespit edilmesinin ardından kapatılan ve OHAL kapsamında hazineye geçen dershane ve yurt binası Kahta02spor Kulübü Tesisi olarak hizmet verecek.

Kahta Atatürk Mahallesinde bulunan ve OHAL kapsamında hazineye devrei geçen FETÖ'ye ait dershane ve yurt binası,"Kültürel,Sosyal ve Spor Amaçlı Tesis Olarak Kullanılmak Üzere "Adıyaman İl Özel İdaresi tarafından irtifak hakkı tesisi talebi üzerine tesis Çevre Şehircilik ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Adıyaman İl Özel İdaresine tahsisi sağlandı.

Tesis,Kahta Kaymakamlığının talebi ve Adıyaman Valiliğinin oluru ile Kâhta02 Spor'a sportif tesis tahsis olarak edildi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Kahta02spor Kulübü Başkanı Musa Yıldırım,tesisin Kahta02spor'akazandırılmasında emekleri bulunan Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar',Kahta Kaymakamı Abdil Koç ve tüm vekillere teşekkür etti.

Başkan Yıldırım,açıklamasında şunları kaydetti;

"Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın'ın büyük emek ve gayretleri neticesinde tesisimiz Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından Özel İdareye devredildi. Özel İdare tarafından iç tefrişatı ivediyle yapılacak ve modern bir tesis görünümü kazanacak olan bina daha sonra kulübümüze kesin tahsisi gerçekleşecek.

Yıllardır özlemini çektiğimiz bu tesisin Kâhta02 Spor'a kazandırılmasında büyük emek ve gayretleri olan ve kulübümüzün tesis sorununa köklü çözüm üreten Sayın Valimiz Mahmut ÇUHADAR’a Kaymakamımız Sayın Abdil KOÇ’a Vekilimiz Sayın Ahmet AYDIN başta olmak üzere vekillerimiz sayın Halil FIRAT’a, Yakup TAŞ’a, Fatih TOPRAK’a ilçe başkanımız sayın Bedir YENİ’ye kulübümüz ve camiamız adına çok teşekkür ediyorum. Birlikte başaracağız inşallah"dedi.-KAHTA'DA BUGÜN