Hayvancılık yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği

Adıyaman'da Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hayvan besicileri ile yapılan bilgilendirme toplantısında büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerine sağlanacak yüzde 50 hibe destek hakkında bilgi aktarıldı.

Hayvancılık yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği

Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce "Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi Projesi" ne ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya İl Müdürü Nurettin Kıyas, İl Müdür Yardımcısı M. Nedim Baybatmaz, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü M. Sinan Bulut, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Süt Üreticileri Birliği başkanları ile üreticiler katıldı.

Toplantı, inşaat (yeni ahır/ağıl yapımı ve/veya kapasite artırımı), çadır alımı (hayvan barınağı amaçlı çadır alımı) ve makine alet ve ekipman alımı (yem hazırlama makinesi, gübre sıyırıcısı sistemi, seyyar süt sağım makinesi, süt soğutma tankı, hayvan kaşıma ünitesi, otomatik suluk) konularında yüzde 50 olarak uygulanacak hibe desteklemesi şartları ile ilgili bilgilendirme yapıldıktan sonra soru-cevap şeklinde yapılan söyleşi ile sona erdi.-HABER MERKEZİ