HÜDA PAR’ın Açıklamasına Kaymakam ve AK Parti’den Yanıt

HÜDA PAR Kâhta İlçe Başkanı İrfan Demiral’ın Akdoğan (Xaştür) köyü içme suyu sorununa ilişkin açıklamalarına Kaymakam Abdil Koç ve AK Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni’den yanıt gecikmedi; ”Sondaj yapım işi ihalesi Cuma günü yapıldı en kıs zamanda yeni kuyu açma çalışmalarına başlanacak ”denildi.

HÜDA PAR’ın Açıklamasına Kaymakam ve AK Parti’den Yanıt

HÜDA PAR Kâhta İlçe Başkanı İrfan Demiral’ın Akdoğan (Xaştür) köyü içme suyu sorununa ilişkin sosyal medya hesabında ve haber sitemize yer alan iddialarına Kâhta Kaymakamı Abdil Koç haber sitemize açıklamada bulundu.

Akdoğan (Xaştür) köyü içme suyu sorununun çözümüne yönelik yeni sondaj ihalesinin yapıldığını ve çok yakın zaman problemin çözüleceğini belirten Kaymakam Koç,“Akdoğan köyümüzün su sorunun çözümü için Ramazan Bayramında bizatihi ziyaret ettim. Köyün su probleminin KÖYDES 2021 kapsamında çözüleceğinin müjdesini bizatihi ben verdim. İhalesini de geçen hafta yaptık. Müteahhit bugün yarın başlar. Bu işler ha deyince olmuyor. Ekiplerin su arama etüt çalışmaları yaklaşık bir ay sürdü. Vatandaşlarımız rahat olsun, devlet vatandaşını susuz bırakmaz. ”dedi.

Kâhta İlçe Başkanı Bedir Yeni ise, ”Köy muhtarımızla bu konuyu defalarca istişare ettik, sorunun çözümü için gereken yapılmıştır. Sayın Kaymakamımız bizzat bu köyümüze giderek sorunun çözüleceği müjdesini verdi. Su arama çalışmalarının ardından Köyün su problemi KÖYDES 2021 kapsamında geçtiğimiz Cuma günü sondaj yapım işi ihalesi yapılmıştır. Söz konusu parti yöneticilerinin durumu araştırmadan böyle bir açıklamada bulunmaları talihsizliktir. Açıklama yapmadan önce bizimle veya Kaymakamlığımızla istişarede bulunsalardı durumu öğrenirlerdi. Daha önce ifade ettiğim gibi Cuma günü sondaj yapım işi ihalesi yapılmış olup, birkaç gün içerisinde sondaj çalışmalarına başlanacaktır ”dedi.KAHTADA BUGÜN