İLKSAN’ın Kahta delegeleri belli oldu

Pandemi sebebiyle ertelenen İLKSAN delege seçimi, Kahta METEM'de gerçekleşti. Gerçekleşen delege seçiminde bağımsız adaylar Kahta Mevlana İlkokulu Müdürü Mustafa Karataş ve Kahta Hürriyet İlkokulu Müdür Yardımcısı Mehmet Kanar,yapılan seçim soncunda kahta delegesi oldular

İLKSAN’ın Kahta delegeleri belli oldu

Dört yılda bir yapılan İLKSAN (İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı) delege seçimlerinin daha önce Nisan ayında yapılacağı açıklanmıştı. Ancak pandemi yasakları kapsamında bu seçimler ertelenmişti. 

Vaka sayılarının düşmesiyle seyreltilen yasaklar sonrası,Kahta genelinde 610 üyesi olan kısa adı İLKSAN olan İlkokul Öğretmenleri Sendikası delege seçimi bugün gerçekleşti.

Kahta METEM'de  gerçekleşen seçimlerin sonucuna göre;

Bağımsız aday Mustafa Karataş 234,Mehmet Kanar 223,Kahta Eğitim Bir Sen adayı Mehmet Aslan 152, Mehmet Şenlik 118,Türk Eğitim Sen adayı İbrahim Eyüp Yüzer 26, İrfan Türmüş 23 oy aldı.

Bu sonuçlarla İlksan tüzüğü gereği Kahta İlçesi için iki delege kontenjanı olan İlksan seçimlerini Bağımsız adaylar Mustafa Karataş ve Mehmet Kanar kazanarak Kahta delegesi olmaya hak kazandı.KAHTADA BUGÜN