İşadamı Özbey: Aydın Hakkındaki İddialar Maksatlı ve Bilinçlidir

İşadamı Ahmet Özbey, “AK Parti’nin kuruluşundan beri parti içerisinde Cumhurbaşkanına yakın bir isim olarak önemli görevlerde bulunmasından rahatsızlık duyan bazı çevreler ve kişiler, bugüne kadar birkaç kez Ahmet beyi itibarsızlaştırmak ve siyaseten bitirmek için bazı hamleler yaptı. Son olayda bu hamlelerin devamıdır ”dedi.

İşadamı Özbey: Aydın Hakkındaki İddialar Maksatlı ve Bilinçlidir

İşadamı Ahmet Özbey, geçtiğimiz günlerde AK Parti Milletvekili Ahmet Aydın ve Danışmanı Ömer Işık hakkında gündeme gelen iddialar ve en son bu iddiaları gündeme getiren bugün cezaevinde bulunan Sadık Gürsoy’un Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği dilekçeye ilişkin Haber Sitemiz İmtiyaz Sahibi Ziya Bozkurt'a önemli açıklamalarda bulundu.

Ahmet Aydın hakkındaki iddiaların maksatlı ve bilinçli olarak gündeme getirildiğini, Ahmet beyi itibarsızlaştırmak ve siyaseten bitirmek için daha önce de birkaç kez bazı hamleler yapıldığını, son olayın da bu hamlelerin devamı olduğunu belirtti.

İddia sahibinin cezaevinde vermiş olduğu dilekçede Ahmet Aydın ve danışmanı hakkında iddiaların gerçeği yansıtmadığını, parasını kurtarmak için Ahmet Aydın’ın nüfuzunu kullandığını itiraf ettiğini söyleyen Özbey, “ İddia sahibi bugün ben paramı kurtarayım diye Ahmet Aydın ve Danışmanı hakkında iftirada bulundum diyor. Şimdi ben buradan bu çirkin iddia ve iftiralardan kendilerine siyaseten alan açma hırsı ile iddialara balıklama atlayanlar bugün Ahmet beyin yüzüne nasıl bakacaklar gerçekten merak ediyorum” dedi.

İslam’da iftira atmanın büyük günahlardan sayıldığını vurgu yapan Özbey, açıklamasında şunları ifade etti;

“Dinimizde Müslümanlar kul hakkına girmemeleri konusunda oldukça kesin bir biçimde uyarılır. Gıybet ve iftira, İslam kurallarına göre kul hakkı olarak kabul gören davranış biçimleridir. Geçtiğimiz günlerde danışmanı üzerinden AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’a ciddi iftiralar ortaya atıldı. Ahmet beyi tanıyan bilenler ortaya atılan iddiaların asılsız, maksatlı ve bilinçli olarak atıldığını çok iyi biliyordu. 

AK Parti’nin kuruluşundan beri parti içerisinde Cumhurbaşkanına yakın bir isim olarak önemli görevlerde bulunmasından rahatsızlık duyan bazı çevreler ve kişiler, bugüne kadar birkaç kez Ahmet beyi itibarsızlaştırmak ve siyaseten bitirmek için bazı hamleler yaptı. Son olayda bu hamlelerin devamıdır.

Siyaseten bitmiş tükenmiş bazı kişi ya da kişilerin ekonomik olarak bitmiş olan birinin ortaya attığı çirkin iftirandan bir şey çıkartabilir miyiz diye yine balıklama atlamışlardır. Ne oldu; Bugün cezaevinde olan bu çirkin iddiaların sahibi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe vererek Ahmet Aydın ve Danışmanı Ömer Faruk Işık hakkında ortaya atmış olduğu iddiaların yalan ve iftira olduğunu, kaptırmış olduğu parasını kurtarmak için Ahmet beyin siyasi nüfuzundan faydalanmak için bu iddiaları ortaya attığını itiraf etmiştir.

Evet, İslam’da iftira atmak büyük günahlardandır. İftira atan kişi dünyada maneviyatına, ahirette de amellerine zarar vermiş olur. Ortaya atılan asılsız söylemler kişiler arasındaki sevgi ve saygı gibi insani değerlerin de kaybolmasına neden olur. İftira atmanın gelenek haline getirildiği bir ortamda, insanların birbirine güven duyması da mümkün değildir. Bu sebeple iftira bireyden başlayıp topluma uzanan bir ateş çemberidir. Bu çember içerisinde de yeşertilen bütün güzellikler yanıp kül olmaya mahkûmdur.

Kitabımız Kuran-ı Kerimde; “Ey iman edenler! Bilmeden birilerine zarar verip de sonra yaptığınıza pişman olmamanız için, yoldan çıkmışın biri size bir haber getirdiğinde doğruluğunu araştırın ”emir buyurmakta.

Şimdi ben buradan bu çirkin iddia ve iftiralardan kendilerine siyaseten alan açma hırsı ile iddialara balıklama atlayanlar bugün Ahmet beyin yüzüne nasıl bakacaklar gerçekten merak ediyorum” dedi.-KAHTADA BUGÜN