Kahta Belediyesi tam kapanmayı fırsata çevirdi

KAHTA'DA BUGÜN-Kahta Belediyesi ilçenin farklı noktalarında eş zamanlı sürdürdüğü yol yapım çalışmalarına 17 günlük tam kapanma günlerinde hız verdi.

Kahta Belediyesi tam kapanmayı fırsata çevirdi

İlçe merkezindeki işlek caddelerde yoğun bir çalışma yaparak kapanma sona ermeden vatandaşları asfaltlanmış yeni yollarla  buluşturmayı hedefliyor.

Eskiye adliye caddesi ve Yakup Canpolat Cdesinde yol yenileme çalışmalarının ardından çalışmalarını ilçenin en işlek caddelerinden Yeni Mahalle Kahta Stadı önündeki Atürk Caddesinde sürüdüren Kahta Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yolda gerekli altyapı çalışmasını gerçekleştirdikten sonra kısa süre içerisinde sıcak asfalt serimini yaparak caddeye yeni bir görünüm kazandırmış olacak.

Yürütülen çalışmaları bizzat sahada yerinde inceleyerek takip eden Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı,kapanma döneminde özellikle yol yapım çalışmalarına hız verdiklerini belirterek,"Alt yapısı sağlamlaştırılmayan yol, kalıcı bir yol değildir. İlçemizdeki işlek, bozuk, cadde ve sokaklarımızı sil baştan yenilemeye devam ediyoruz.Halkımızın mağdur olduğu Turgut Özal Mahallesi eski Adliye caddemiz ve Yakup Canpolat caddemizdeki yol yenileme çalışmalarının ardından yine ilçemizin en işlek caddelerinden Yeni Mahalle Kahta Stadı önündeki Atatürk Caddesi ve Bayraktar Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesinde (Buğday Pazarı Önü) yol yenileme çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Su, kanalizasyon ve zemin sağlamlaştırıldıktan sonra caddemize beton asfalt ve beton kaldırım yapılacaktır.Tam kapanma dönemi bizler için iyi bir fırsat oldu. Trafikte araç sayısının azalması nedeniyle ekiplerimiz çalışmalarında çok daha hızlı yol alıyor. Vatandaşlarımız evlerinde bu süreci sağlık içerisinde geçirdikten sonra onları yenilenmiş daha konforlu ve güvenli yollar ile karşılayacağız.İlçemize mahalle sakinlerimize ve esnaf kardeşlerimize hayırlı olsun"dedi.