Kahta'da çiftçilere 3 ton yem bitkisi tohumu dağıtıldı

Kahta'da Çayır Mera ve Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında çiftçilere 3 ton yem bitkisi tohumu dağıtıldı.

Kahta'da çiftçilere 3 ton yem bitkisi tohumu dağıtıldı

Kahta'da İlçe Tarım Müdürlüğü ve Kahta Ziraat Odası işbirliğinde çiftçilere Çayır Mera ve Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında yem bitkisi dağıtım töreni gerçekleştrildi.

Kâhta ilçe Tarım ve Orman Müdür vekili Deniz Durgut, Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı ve hayvancılık yapan çiftçilerin katıldığı törende,üretcilere %75 hibeli üç ton yem tohumu dağıtımı gerçekleştirildi.

Kâhta ilçe Tarım ve Orman Müdür vekili Deniz Durgut,Tarım ve Orman Bakanlığının finansmanlığını sağlayarak hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin yem temini maliyetlerin düşürülmesi için bu projenin hayata geçirildiğini dile getirdi.

Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı ise " Tarım ve Orman Bakanlığımızın bu proje sayesinde ilçemizde hayvancılık yapan çiftçilerimizin yem teminini sağlamak ve hayvancılığın sürdürebilirliği  için 2021 yılı Çayır Mera Islah ve Amenajman projesi kapsamında %75 hibeli üç ton yem tohumu çiftçilerimize dağıtımı gerçekleşti. Bu projede başta Tarım Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz, dedi.-KAHTADA BUGÜN