Kahta’da husumetli iki aile barıştırıldı

Kahta'da alacak verecek sebebiyle ölümle neticelenen husumetli iki aile arasındaki kavga, kanaat önderlerinin araya girmesiyle son buldu.

Kahta’da husumetli iki aile barıştırıldı

Kahta ilçesinde 3 ay önce alacak verecek meselesi yüzünden çıkan kavgada bir gencin hayatını kaybetmesiyle başlayan husumet, Kahta Eski Belediye Başkanı ve Kanaat Önderi Ahmet Turanlı ile Deva Partisi Kahta İlçe Başkanı Muhammed Şükrü Turanlı’nın girişimleriyle barışla sonuçlandırıldı.

Kahta ilçesine bağlı Turgut Özal Mahallesi’nde, Uslu ve Yektin aileleri arasında çıkan silahlı kavgada yaralanan Hüseyin Uslu (44), tedavi gördüğü hastanede 4 gün sonra hayatını kaybetmiş ve 2 aile arasında husumet başlamıştı. Meydana gelen tatsız husumeti gidermek ve aileleri barıştırmak için ilçenin önde gelen isimlerinin araya girmesiyle barış yemeği düzenlendi.

Kahta İbn-i Mirza Parkı’nda düzenlenen barış yemeğine Kahta Kaymakamı Abdil Koç, Kahta İlçe Emniyet Müdürü Oray Yeniay, Kahta İlçe Jandarma Komutanı Abdulkadir Ceran, Kahta İlçe Müftüsü Rıfat Çevik, Kahta Eski Belediye Başkanı ve Kanaat Önderi Ahmet Turanlı, Deva Partisi Kahta İlçe Başkanı Muhammed Şükrü Turanlı, Uslu ve Yetkin aileleri katıldı.

Barış yemeğinde konuşan Kahta Kaymakamı Abdil Koç, “Devlet olarak böyle üzücü haberlerin, olayların yaşanması bizi gerçekten üzüyor. Ama olan olduktan sonra da daha fazla devam etmemesi için daha başka acıların yaşanmaması için böyle güzel barış girişimlerinin olması lazım. Bu olayımızda da biraz önce barışı gerçekleştirdik. Tabii, Kahta Eski Belediye Başkanı Ahmet Turanlı güzel bir şeye vesile oldu. Bize de son noktayı koymak nasip oldu. Böyle güzel ve hayırlı bir işe vesile olduğu için de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Çok sayıda aile bireylerinin katıldığı barış töreninde, Kahta İlçe Müftüsü Rıfat Çevik tarafından her iki aile önderine Kuran’ı Kerim’i hediye edildi.

Törende yapılan konuşmaların ardından aile bireyleri dua ve tekbirler eşliğinde tokalaşarak husumeti sonlandırıp, birlikte yemek yedi. Program yapılan duanın ardından son buldu.-HABER MERKEZİ