Kahta'da Organ Mafyası İddiaları

Kahta'da son günlerde sosyal medyada küçük bir çocuğun organ mafyası tarafından kaçırılmak istendiği iddiası,vatandaşı tedirgin etmeye başladı.

Kahta'da Organ Mafyası İddiaları

Ramazan Yıldırım isimli vatandaş, sosyal medya'da hesabında yapmış olduğu paylaşımda,Narince köyüne bağlı Akyıldız mezrasında küçük bir erkek çocuğun maskeli 3 kişi tarafından siyah bir doblo araç ile kaçırılma istendiği esnada,kardeşinin feryadı üzerine şahısların çocuğu bırakıp kaçtıklarını iddia etti.

Köy korcuları ve güvenlik güçlerini göreve davet eden Yıldırım, paylaşımında şunları ifade etti,"Aldığım bilgide Narince nahiyesine bağlı Akyıldız köyünde çocukları kaçırıp organ mafyası olarak nitelenen maskeli 3 kişi 1 erkek çocuğu kaçırıp arabaya götürürken kardeşinin feryadı üzerine maskeli 3 şahsın çocuğu bırakıp kaçtıkları, yapılan araştırmada plakası belirlenemeyen aracın siyah doblo marka bir araç olduğu tespit edilmiştir. Bölgemin köy kurucularını ve güvenlik güçlerini göreve davet ediyoruz."

Olayla ilgili resmi makmlardan bir uyarı yapılmazken,görüştüğümüz iddia sahibi Ramazan Yıldırım,Narince karakolunun durumdan haberdar olduğunu,olayla ilgili aillenin şikayette bulunduğunu söyledi.-KAHTA'DA BUGÜN