Kahta'da Tam Kapanma Döneminde de Görüntü Değişmedi

KAHTA'DA BUGÜN-Tam kapanmanın yaşandığı şu günlerde banka önlerinde oluşan kuyruk görüntüleri maalesef değişmedi. Kahta'da PTT’de işi olan vatandaşlar yine kuyruk oluşturdu.

Kahta'da Tam Kapanma Döneminde de Görüntü Değişmedi

Banka ve PTT’lerin belli saatler arasında çalışması nedeniyle banka ve PTT’de işi olan vatandaşlar Kahta’da banka önlerinde kuyruk oluşturdu. 

Sınırlı sayıda memurla çalışan Kahta PTT'inde işi olan vatandaşlar yine yoğunluk oluşturdu. Hafta başı olması nedeniyle sokağa çıkan vatandaşlar bankalardaki işini halletmek için kuyrukta bekledi. 

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında çalışmaya devam eden Banka ve PTT önlerinde kuyruk oluşturdu. 

İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgede bankların durumu hakkında şu madde yer alıyor; Saat 10.00-16.00 saatleri arasında sayıları banka yönetimlerince belirlenecek şekilde sınırlı sayıda şube ve personel ile hizmet verecek olan banka şubeleri ile çalışanları hizmet verebilecek.

YİNE KUYRUK OLUŞTU 

Sokağa çıkma kısıtlamalarının olmadığı günlerde görmeye alışkın olduğumuz banka ve PTT önündeki kuyruk görüntüleri tam kapanmanın olduğu şu günlerde yine oluştu. Bankalarda işi olan vatandaşlar sokağa çıkarak bankadaki işlemlerini halletmek için kuyrukta beklediler. Özellikle Kahta PTT'si önünde oluşan yoğun kuyruk nedeniyle vatandaşlar dakikalarca beklemek zorunda kaldı. 

Görüntüleri sosyal medyada palaşan vatandaşlar"Burası   kahta PTT de işlem sırası  bekleyenlerin oluşturduğu  kuyruk. Biri pandemi mi dedi. Sokağa  çıkma  yasağı  mı dedi.  Alın  size  pandemi.  Alın  size  sosyal mesafe" diyerek tepki gösterdi.