Mehmet Yavuz vefatının ikinci yılında kabri başında yâd edildi

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı merhum Mehmet Yavuz, vefatının 2'nci yıl dönümünde,HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve HÜDA PAR Genel Başkan Vekili Avukat İshak Sağlam'ın katılımıyla kabri başında sevenleri tarafından yâd edildi.

Mehmet Yavuz vefatının ikinci yılında kabri başında yâd edildi

Merhum Yavuz'un Kâhta ilçesinde bulunan Kabri başındaki anma programına HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu,Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı,AK Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni,HÜDA PAR GİK üyeleri, Adıyaman il ve ilçe teşkilatları, parti üye ve gönüllüleri, vatandaşlar ve merhum Yavuz'un ailesi katılım sağladı.

Genelbaşkan Yapıcıoğlu ve diğer konuşmacıların ardından Kahta Sofi Göli olarak bilinen Mehmet Göli Armağan,merhum Mehmet Yavuz'un vefatından önce gece saat 03.00 kendisini aradığını ve mezarını kendisinin kazmasını istediğini söyledi.

Kendisinden mezarının annesi babasının yanına kazmasını sitediğini söyleyen Armağan,konuşmasında şunları ifade ett;

"Mehmet Yavuz'un kim olduğunu hocam ve başkanım anlattı ben onu anlatmayacağım. Mehmet Hoca beni telefonla arayarak 'Eğer sizden erken vefat edersem benim için bir mezar kaz ve beni annemle babamın yanına gömün ama bu söylediklerimi vefat edene kadar kimseye söyleme ikizin arasında kalsın.' dedi. Gece saat 03.00'da beni aradı dedi ki 'dedim ki kimseye söyleme.' Bizde onun kabri için tüm gerekenleri yaptık. İnşallah onunda bizimde tüm günahlarımız af olunur." dedi.

Mezarlıktaki programın ardından Genel Başkan Yapıcıoğlu ve beraberindeki heyet, Kahta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı ile birlikte Kahta Belediyesi tarafından Menderes mahallesinde Mehmet Yavuz adını verdiği Kanal Boyu Parkını gezdi.

Parka Mehmet Yavuz'un ismini verdiği için Başkan Turanlı'ya teşekkür eden Genel Başkan Yapıcıoğlu,Mehmet Yavuz'un sadece Adıyaman, Kâhta ve bu bölge için değil, bütün memleket için bir değer olduğunu belirtti.

Parkta açılacak bir kütüphanenin Mehmet Yavuz'un gençlere ulaşmasında büyük bir katkı sunacağına değinen Yapıcıoğlu, "Ömrünün o son demlerinde oğlu İbrahim'in anlattığı bir şey, 'Ağır ilaçların etkisiyle babam bazen kendinden geçerdi. Bir gün onu kontrol etmek için odaya girdim. Baktım ki babam kendi kendine konuşuyor. Yanında kimse yok ama sanki karşısında birileri varmış ve onlara hitap ediyormuş gibi konuşuyor. Sözlerini bitirdi aradan biraz zaman geçince dedim babam sen biraz önce konuşuyordun sen kendinde miydin? Dedi ki 'Evet, ben gençlere gençlerle sohbet ediyordum.'

İnşallah böyle bir köşe açılır Mehmet Yavuz Hocamın söyledikleri, yazdıkları kitlelere bu şekilde ulaşırsa belki o ömrünün son dönemlerinde o uyku ile uyanıklık arasında ilaçların tesirleriyle yaşadığı hadiseyi de belki bir anlamda burada gerçekleştirmiş olacağız. Vefatından sonrada gençlerle sohbet etmeye devam edecek Mehmet Yavuz Hocam." ifadelerini kullandı.-HABER MERKEZİ