Melek Aslan'ın Cinayeti Davasında 2.Duruşma

Diyarbakır'da, ablası Melek Aslan'ı öldürmekten yargılanan Mustafa Aslan (22) ve cinayetin azmettiricisi Orhan Vatansever'in müebbet hapis cezası talebiyle tutuklu yargılandıkları davanın 2'inci duruşması görüldü.

Melek Aslan'ın Cinayeti Davasında 2.Duruşma

Diyarbakır'da, üniversite öğrencisi ablası Melek Aslan'ı (24) öldürmekten yargılanan Mustafa Aslan (22), savunmasında kendisiyle birlikte müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan Orhan Vatansever'i suçladı.

Diyarbakır 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Mustafa Aslan ve Orhan Vatansever, tutuklu bulundukları cezaevinde Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile bağlandı. 

Mustafa Aslan, ablasını öldürme olayının gerçek katilinin Orhan Vatansever olduğunu öne sürerek, Aslan ifadesinde, "Bu cinayetin gerçek katili Orhan'dır. Ben ne yapacağımı bilmiyordum. Pişmanım, tahliyemi istiyorum" dedi. Duruşma sırasında Orhan Vatansever ise, suçlamaları kabul etmeyerek tahliye olmak için talepte bulundu.

Mahkeme heyeti, sanık Mustafa Aslan ve Orhan Vatansever'in üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin bulunması, mevcut delil durumu, facebooka yazılan müzakerenin henüz cevabının dönülmemiş olması, delillerin tam olarak toplanmamış nedeniyle tutukluluk hallerinin devamına ve yargılanmanın 7 Temmuz gününe bırakılmasına karar verdi.Kaynak:Haber Ajansları