Pekmez kazanına düşen çocuk Adana’ya sevk edildi

Adıyaman’ın Kahta İlçesinde sıcak pekmez kazanına düşen ve ağır yaralanan 7 yaşındaki çocuk, ileri tedavisi için Adana Şehir Hastanesi’ne sevk edildi.

Pekmez kazanına düşen çocuk Adana’ya sevk edildi

Kahta ilçesine bağlı Şenköy köyünde geçtiğimiz pazar meydana gelen olayda Eylül Ada E, ailesinin üzüm pekmezi hazırlığı sırasında dengesini kaybederek sıcak pekmez kazanına düşerek yaralanmıştı. Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan ve vücudunda 2 ve 3. derece yanıklar oluşan Eylül Ada E, sağlık durumunun ciddiyetini koruması üzerine ambulansla Adana Şehir Hastanesine sevk edildi.

“Sağlık durumu kritik”

Küçük Eylül’ün sağlık durumu hakkında bilgi veren Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Kliniği Şefi Doç.Dr. Kasım Turgut, “Hastamız 7 yaşındaki kız çocuğu Kahta’dan hastanemize getirilmişti. Malumunuz şuan üzüm sıkma dönemi ve bağbozumu dönemi hastamız kaynatılan üzümün kazanına düşmüştü. Hastanemize geldiğinde bilinci kapalıydı. Vücudunun yüzde 70’i ikinci ve üçüncü  derece yanıklar vardı. Böylede olunca çocuğun solunum sıkıntısından dolayı hastayı entübe ettik ve ilk müdahalelerini yaptık. Pandemiden dolayı yanık ünitemizin kapalı olmasından dolayısı ile hastamızı Adana Şehir Hastanesine sevk ettik. Durumu ciddiyetini koruyordu bize geldiğinde tedavisinin devam edeceğine inanıyoruz”dedi.-HABER MERKEZİ