Polisler çocukların 23 Nisan coşkusuna ortak oldu

Polisler çocukların 23 Nisan coşkusuna ortak oldu

KÂHTA’DA BUGÜN-Kâhta İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 101. yaşı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Türk bayraklarıyla süsledikleri araçlarıyla şehir turu atarak çocuk şarkıları çaldı.

Korona virüs salgınına karşı tedbir amaçlı bu yıl da okullarda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için resmi tören yapılmadı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kâhta’da 23 renkli görüntülere sahne oldu.

İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, evlerinde kalan çocuklara 23 Nisan’ı yaşatmak için mahalle ve sokak sokak dolaşarak çocuklara bayrak ve balon dağıtarak bayramını kutladı ve Polis araçlarından 23 Nisan şarkıların çalıp çocukların 23 Nisan coşkusuna da ortak oldu.

Araçlarda çalınan şarkılara eşlik eden çocuklar Türk Bayraklarını sallayarak büyük sevinç yaşadı. Salgından dolayı dışarıda kutlanamayan 23 Nisan programları nedeni ile çocukların içlerindeki burukluk araçlarda çalınan şarkılar ile polislerce Türk Bayrakları ve balonların dağıtılması yerini sevince bıraktı.