Son İki Günde 125 Ev Karantinaya Alındı

Tüm dünyada etkisini gösteren ve milyonlarca kişinin ölümüne neden olan korona virüs (Covid-19) pozitif vaka sayısı Adıyaman'da yükselişe devam ediyor.

Son İki Günde 125 Ev Karantinaya Alındı

HABER MERKEZİ-Adıyaman'da korona virüs vakaları yükseliyor .Vaka sayıları 100 binde 154'e çıkarken spn iki günde il merkezi ve bağlı bazı köylerde toplam 125 ev karatinaya alındı.

Doğu ve Güneydoğu illeri arasında yüksek riskli il konumunda bulunan  Adıyaman'da korona virüs (Covid-19) pozitif vaka sayısı yükselişe devam ediyor.Son 2 günde il merkezi ve bağlı köylerde 125 adres karantinya alındı.

Yetkililer korona virüsün Adıyaman'da yükselişte olmasının nedenini ev ziyaretlerinin, taziye ziyaretlerinin devam etmesi, çoğu kişinin alışveriş bahanesiyle çarşıya alışveriş merkezlerinde kalabalık oluşturarak sosyal mesafeye dikkat etmemesinden kaynaklandığını belirtti. 

Yetkililer ve uzmanlar, “kademeli normalleşme” süreci ile birlikte uzun bir aradan sonra hafta sonu kısıtlamalarının kaldırıldığını ancak Covid-19 vaka sayılarının ise artmaya başladığına dikkat çekerek rehavete kapılmasıyla vaka sayıların daha da artmasının kaçınılmaz olacağı uyarısında bulunuyor.