Tutdere: Kâhta’da Çoğu Okulda Temizlikçi Yok!

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Kâhta’da okullarla ilgili ciddi bir tedbirsizlik söz konusu olduğunu belirterek, ”Sahadan aldığımız bilgide üzülerek belirteyim ki Kâhta’da çoğu okulda temizlik görevlisinin olmadığını gördük ”dedi.

Tutdere: Kâhta’da Çoğu Okulda Temizlikçi Yok!

Kâhta’da esnaf ziyaretlerini sürdüren TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Kâhta’da birçok okulda temizlik elemanı bulunmadığına dikkat çekerek, bu durumun önümüzdeki süreçte okullarda vaka patlamasına sebebiyet verebileceğini söyledi.

Okulların risk altında olduğuna işaret eden Tutdere, açıklamasında şunları ifade etti;

“Okullar açıldı, Kâhta’da okullarla ilgili ciddi bir tedbirsizlik söz konusu. Kalabalık sınıflar hala devam ediyor. Oysa Kovid-19 tedbirleri kapsamında okullarda temizlik ve hijyen başta olmak üzere bazı konularda tedbir alması lazım. Ancak sahadan aldığımız bilgide üzülerek belirteyim Kâhta’da çoğu okulda temizlik görevlisinin olmadığını gördük. Bu durum önümüzdeki, süreçte okullarda vaka patlamasına sebebiyet verecek bir risk var aslında. Bu riske dikkat çekmek istiyoruz. Valiliğimizin, millî eğitimin hem Adıyaman’da hem Kâhta’da ve diğer ilçelerimizde tedbir almasını bekliyoruz”dedi.-KAHTADA BUGÜN