Vatandaş Soruyor: Bu Çile Ne Zaman Bitecek?

Yapımına 2016 yılında başlanmasına rağmen halen tamamlanamayan Nissibi Köprüsü-Narince-Kahta arası 35 kilometre uzunluğundaki yol 5 yıldır bitirilemedi.Vatandaşlar soruyor, “Bu çile ne zaman bitecek” diye?

Vatandaş Soruyor: Bu Çile Ne Zaman Bitecek?

Yapımına 2016 yılında başlanmasına rağmen halen tamamlanamayan Nissibi Köprüsü-Narince-Kahta arası 41 kilometre uzunluğundaki yol  yaklaşık 35 kilometrelik Duble Yol bir türlü bitmedi.  

Başta Diyarbakır olmak üzere Adıyaman'ın Güneydoğu Anadolu bağlantısına önemli derecede alternatif olması beklenen Nissibi Köprüsü-Narince-Kahta arası 41 kilometrelik projenin temeli 2016 yılında atıldı, 2018 yılında biteceği açıklandı.Şimdiye kadar ancak yüzde 45'i bitirilebilmiş.

Doğunun batıya olan bağlantısını sağlayacak olan  Nissibi Köprüsü-Narince-Kahta arası duble yolu,aynı zamanda hem bir ticaret yolu hem de kültür ve turizm yolu olarakta bölgeye yeni bir ivme kazandıracak.

Üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen yolun yarısının dahi bitirilememiş olması bölgemiz için büyük zaman kaybı ve ülkemiz için için önemli ekonomik kayıp olmuştur.

Yarım bırakılan yol çalışmalarından dolayı mu güne kadar ölü ve çok sayıda meddi kazalar yaşanmasına rağmen bir türlü bitrilemeyen 41 kilometrelik yolun ne zaman tamamlanacağı da meçhul. 

Bugüne kadar birçok kez gündeme getirmemize rağmen kamuoyuna açıklama yapma gereği duymayan karayollarına,vatandaşlarımız ve Kahta'da Bugün Haber olarak bir kez daha karayollarına,İlin Valisine ve İlçe Kaymakamına buradan çağrıda bulunuyoruz ve diyoruz ki "Bu Çile Ne Zaman Bitecek? ve bu yolun 5 yıldır neden bitirilmediği konusunda açıklama bekliyoruz."-Ziya Bozkurt/ KAHTADA BUGÜN