Zeki Müren’in hatıraları pullara taşınıyor

PTT AŞ, sanat güneşi Zeki Müren’in hatıralarını pullara taşıyor. Bu kapsamda ‘Zeki Müren’ konulu üç adet anma pulu, ilkgün zarfı, posta kartı, pul karnesi, altın varak ve lak uygulamalı seri numaralı blok pullardan oluşan portföy, 26 Mayıs tarihinde koleksiyonerlerin beğenisine sunuldu

Zeki Müren’in hatıraları pullara taşınıyor

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), müzikten sinemaya, tiyatrodan şiire kadar birçok alanda ardında önemli eserler bırakan sanat güneşi Zeki Müren’i, sahneye ilk çıkış tarihi olan 26 Mayıs’ta anmak amacıyla hazırladığı filateli ürünlerini tedavüle çıkardı.

Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte PTT Pul Müzesi Hacı Bayram Mah. Atatürk Bulvarı No:13 Ulus Altındağ/ANKARA adresinde "Zeki Müren 26.05.2021 ANKARA" ibareli ilkgün damgası kullandırılmaya başlandı. 

Koronavirüs salgınından dolayı toplum sağlığını korumaya destek olmak, PTT iş yerlerinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve müşterilerimizin filatelik işlemlerini PTT iş yerlerine gelmeden yapabilmeleri için; 26 Mayıs 2021 tarihinde satışa sunulan ilkgün zarfını posta damgası ile talep eden müşterilerimize, www.filateli.gov.tr adresinden ürünün tedavül tarihi itibari ile 6 ay içerisinde satın alınması halinde posta damgalı olarak gönderilebilecek.

Hazırlanan filatelik ürünler için (Filateli İşletme Prosedürü’ne uygun olması halinde) ilkgün damgası ve ANKARA Ulus PTT Merkez Müdürlüğünün 26.05.2021 tarihli posta damgası tatbik talepleri, 3 ay içerisinde PTT AŞ’ye iletildiği takdirde karşılanabilecek.-Kaynak: Hibya Haber Ajansı